Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Dzisiaj startuje Open’er

07/N2013 03 N
Dzisiaj startuje Open’er

Dzisiaj na lotnisku Gdynia-Kosakowo (Gdynia-Oksywie) - jak co roku rusza  Heineken Open’er Festival, wielkie wydarzenie muzyczne - znane nie tylko w kraju - ale całej Europie, od dwunastu lat trwale związane z Gdynią a od siedmiu - również blisko kojarzone z gminą Kosakowo, na terenie której zlokalizowane jest w przeważającej części lotnisko.

Na przestrzeni ponad 70 ha spośród ok. 270 ha. łącznej powierzchni cywilnej części lotniska rozlokowane będzie miasteczko festiwalowe a w nim działać będzie pięć scen muzycznych, trzy teatry, kino, muzeum oraz liczne sklepy i punkty gastronomiczne a także pole namiotowe dla ok. 10 tys. osób.
W tym roku na Festiwalu, który potrwa w dniach 3-6 lipca, zagrają między innymi gwiazdy takiego formatu jak: zespół Blur, grupa Queens of the Stone Age, zespół Kings of Leon a ponadto: Nick Cave and the Bad Seeds, Editiors, The Natonial, NAS, Arctic Monkeys, Disclosure, Animal Collective, Tame Impala i wiele innych formacji oraz osobowości scen muzycznych z kraju i zagranicy.
W dniu 7 lipca dodatkową atrakcją będzie koncert Rihanny.
Festiwal to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również cały szereg imprez towarzyszących jak pokazy mody, spektakle teatralne, pokazy filmowe czy plenerowe instalacje przygotowane przez Muzeum Sztuki Współczesnej oraz debiutujący w tym roku na Festiwalu pawilon poświęcony sztuce designu. Jednym słowem masa atrakcji, gwarantujących świetną zabawę, a to wszystko w tle powstającego lotniska cywilnego, które już w przyszłym roku - zapewne zaoferuje gwiazdom Imprezy możliwość ich przylotu bezpośrednio na sam Festiwal. Póki co materiał promocyjny o nowo powstającym lotnisku będzie prezentowany na ekranach w strefie medialnej Festiwalu. Serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia również w Gdyńskim Infoboxie.
Wszystkim uczestnikom życzymy tradycyjnie już słonecznej pogody i oczywiście wspaniałej zabawy aż do świtu podczas każdego dnia festiwalowego oraz wielu niezapomnianych wrażeń z miasteczka festiwalowego, zlokalizowanego na terenie lotniska.
Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu.
www.opener.pl
Galeria zdjęciowa: (zdjęcia wyłącznie do użytku przez Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo Sp. z o.o.)