Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Jak co roku Open’er startuje na naszym lotnisku

07/N2012 04 N
Jak co roku Open’er startuje na naszym lotnisku

Nadszedł upragniony dzień dla miłośników dobrej zabawy oraz koneserów wytrawnej muzyki o wyrafinowanych i  zróżnicowanych pod względem gatunku brzmieniach. To również nie lada gratka dla wszystkich fanów koncertów muzycznych wielkiego formatu.

Dzisiaj na lotnisku Gdynia-Kosakowo (Gdynia Oksywie) -  jak co roku rusza  Heineken Open’er Festival - wielka impreza muzyczna, od dziesięciu lat trwale związana z Gdynią a od sześciu - również blisko kojarzona z Gminą Kosakowo.

Heineken Open’er Festival to wydarzenie muzyczne nie tylko doskonale znane w naszym kraju, ale także coraz bardziej popularne i rozpoznawalne w całej Europie, aspirujące do miana jednej z większych imprez tego typu na europejskim rynku eventów muzycznych.

To już szósta z kolei edycja festiwalu - w całej jego jedenastoletniej historii, która odbywać się będzie na naszym lotnisku. Teren wykorzystywany pod  imprezę to aż 73 hektary spośród 270 hektarów łącznej powierzchni cywilnej części lotniska.

Wczoraj dobiegły końca ostatnie prace związane z przygotowaniem do festiwalu, którego zorganizowanie zważywszy na jego skalę - jak co roku stanowi nie lada wyzwanie logistyczne dla organizatora.

W tym roku, mając na uwadze fakt, że równolegle z okresem przygotowania do imprezy, prowadzone są prace związane z budową lotniska cywilnego, proces przygotowawczy do festiwalu wymagał ścisłej współpracy z portem lotniczym Gdynia-Kosakowo w zakresie ustalenia wszystkich kwestii organizacyjnych, mających wpływ na sprawną i bezkolizyjną realizację obu przedsięwzięć równolegle.

Tegoroczny festiwal odbywa się w nieco innym niż dotychczas terminie i w lekko zmienionej formule. Rozpocznie się tydzień później niż zazwyczaj i potrwa od środy do soboty a nie jak do tej pory - w okresie pomiędzy czwartkiem a niedzielą.

Na siedmiu scenach muzycznych usłyszeć będzie można między innymi takie gwiazdy  jak: Björk, Franz Ferdinand, New Order, Bat for Lashes, The Cardigans, Orbital, Public Enemy czy The Kills.

Poza bogatymi doznaniami muzycznymi, festiwal oferuje również szereg innych atrakcji kulturalnych, jak choćby wystawiany przez Teatr Nowy - codzienny spektakl „Anioły w Ameryce” w reżyserii  Krzysztofa Warlikowskiego, czy wystawa przygotowana w formie instalacji video, zatytułowana „Video Killed The Radio Star” - na temat  związków muzyki i sztuk wizualnych, organizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w specjalnie do tego celu adoptowanym hangarze lotniczym . Działać będzie również Alter Kino, w którym obejrzeć będzie można najciekawsze filmy jednego z najbardziej znanych w Europie festiwali  filmów dokumentalnych – Planete + Doc Film Festival. Całość dopełnią, stające się już tradycją festiwalu, liczne pokazy mody organizowane na Fashion Stage.

Wszystkim uczestnikom życzymy przede wszystkim słonecznej pogody no i oczywiście wspaniałej zabawy aż do świtu - podczas każdego dnia festiwalu oraz wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień z miasteczka festiwalowego, zlokalizowanego na terenie naszego lotniska.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

http://www.opener.pl/

 

Źródło: materiały własne Spółki