Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

General Aviation

Samoloty

Cztery razy NAJ 29.08.2011

Przedstawiamy cztery nietypowe modele maszyn powietrznych. Największą, najszybszą na świecie, najmniejszą oraz najbardziej popularną i pożądaną.

Małe samoloty 01.06.2011

Rozpoczynamy cykl krótkich opowieści o niedługich samolotach. Maszyny do prezentacji subiektywnie dobiera Piotr Babicki. Dziś trzy statki powietrzne, wybierane przez polskich przedsiębiorców.

Latające skrzydło, maszyna w kształcie trapezu albo 350-osobowy, szybujący płaski talerz. Eksperci z NASA i inżynierowie z największych koncernów lotniczych na świecie po 18 miesiącach prac, opublikowali wizje samolotów przyszłości.

Branża

Ludzie, którym zależało na wyzwoleniu polskiego lotnictwa z pęt „ręcznego sterowania”, dostali do ręki potężny oręż - swobodę działalności gospodarczej, na czym zasadza się istota Unii Europejskiej. Stare „układy” zadrżały ze strachu przed niewidzialną ręką rynku...

Przygotowanie samolotu przed wylotem na zawody

Do wzięcia udziału w zawodach namówił mnie kolega Leszek. Zadzwonił i… długo nie musiał mnie przekonywać. Mimo, że nigdy nie brałem w czymś takim udziału (Leszek z resztą też), to postanowiłem spróbować i umówiliśmy się, że lecimy w sobotę rano do Elbląga, gdzie miały się odbyć dwudniowe zawody...

Tegoroczne pokazy lotnicze AIR SHOW w Radomiu odbyły się dniach 27 i 28 sierpnia. Mieliśmy przyjemność uczestniczenia w nich w sobotę. Już od rana w Radomiu przywitała nas piękna słoneczna pogoda.