Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Czerwiec na lotnisku

07/N2011 04 N
Czerwiec na lotnisku

Czerwiec pomimo typowo wakacyjnej aury był kolejnym pracowitym miesiącem. Kontynuowaliśmy rozpoczęte w maju konsultacje prowadzone w formie dialogu konkurencyjnego z czterema firmami ubiegającymi się opracowanie projektu zintegrowanego systemu bezpieczeństwa na lotnisku – mówi Janusz Stateczny, Prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo.

Obecnie firmy zostały poproszone o złożenia swojej oferty cenowej. Wybór wykonawcy projektu spodziewany jest w połowie lipca.
Trwają również przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu ogrodzenia lotniska wraz bramami wjazdowymi. W tym celu opracowywany jest obecnie tzw. SIWZ, czyli Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. W zaawansowanym stadium znajdują się prace nad opracowaniem instrukcji operacyjnej, a więc dokumentu określającego zasady bezpiecznej eksploatacji lotniska.
Niebawem gotowy będzie również program funkcjonalno-użytkowy dla budowy systemu świetlnych pomocy nawigacyjnych. Trwa ponadto opracowywanie projektów branżowych dla budynku wielofunkcyjnego, w którym swoją siedzibę mieć będą służby obsługujące lotnisko.
Koniec czerwca to również czas intensywnych przygotowań na terenie lotniska do organizacji Opene’r Festivalu. Organizator imprezy – agencja Alter Art rozpoczęła prace związane z budową miasteczka festiwalowego. Impreza trwała od 30 czerwca do 3 lipca. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego niewątpliwie jednego z najbardziej obecnie popularnych festiwali muzycznych w Europie.
W połowie lipca rozpocznie się zaś proces wyburzania pierwszych sześciu schronohangarów. Zgodę na ich rozbiórkę wydał w czerwcu Urząd Wojewódzki w Gdańsku.
Lipiec, mimo typowo urlopowego okresu zapowiada się na lotnisku nie mniej pracowicie, co miniony miesiąc.