Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Kwiecień na lotnisku

05/N2011 05 N
Kwiecień na lotnisku

Dla Spółki kwiecień okazał się miesiącem niewątpliwie istotnym i jednocześnie niezwykle pracowitym – komentuje Janusz Stateczny, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo.

Na przełomie marca i kwietnia przystąpiliśmy do praktycznej realizacji przygotowań terenu lotniska pod inwestycje. W znacznym zaawansowaniu jest dokumentacja projektowa terminala General Aviation, dla którego - przypomnę - w grudniu ubiegłego roku rozstrzygnęliśmy konkurs architektoniczny.

Kolejna dokumentacja jest wykonywana przez gdańską pracownię POLEKO. Projekt dotyczy „budynku wielofunkcyjnego”, w którym miejsce pracy znajdą służby państwowe, takie jak Urząd Celny, Straż Graniczna czy Policja oraz służby odpowiedzialne za utrzymanie lotniska. Nie zabraknie tam także miejsca dla potencjalnych firm zainteresowanych prowadzeniem działalności lotniczej w naszym porcie.

Jednocześnie trwają prace w zakresie uzbrojenia terenu lotniska w tzw. media oraz instalowania niezbędnego wyposażenia, m.in. świateł nawigacyjnych.

Jeżeli dodamy do tego szereg działań związanych z dokumentacją rejestracyjną lotniska prowadzonych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego to kwiecień był dla nas miesiącem niezwykle pracowitym.