Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Maj na lotnisku

06/N2011 08 N
<p>Janusz Stateczny, Prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo</p>

Janusz Stateczny, Prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Maj okazał się dla Spółki miesiącem bardzo gorącym, nie tylko z uwagi na fakt upalnej pogody, która w drugiej połowie miesiąca opanowała Trójmiasto. To przede wszystkim miesiąc wytężonej pracy w zakresie realizacji zadań związanych z przygotowaniami do rozpoczęcia budowy terminala GA – opowiada Janusz Stateczny, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo.

W maju złożyliśmy wniosek do Wojewody Pomorskiego o wydanie decyzji lokalizacji przedsięwzięcia Euro 2012 pod nazwą Rozbudowa Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo na części lotniska wojskowego Gdynia Oksywie w zakresie umożliwiającym obsługę samolotów lotnictwa cywilnego.

Wyłoniono również firmę odpowiedzialną za wykonanie projektu wyburzenia schronohangarów samolotowych oraz wykonanie ich rozbiórki. Zwycięzcą przetargu okazała się firma Krisbud ze Słupska, która za kwotę blisko 1 mln 26 tys. zł (brutto) opracuje projekt oraz przeprowadzi prace wyburzeniowe, obejmujące demontaż 6 schronohangarów. Docelowo przewidzianych do rozbiórki jest 18 budowli tego typu. Prace te są konieczne, bowiem w miejscu gdzie obecnie znajdują się schronohangary, wybudowany zostanie terminal GA wraz z przylegającym parkingiem, a także budynek dla służb obsługujących lotnisko.
Trwa również wyłanianie wykonawcy dokumentacji technicznej zintegrowanego systemu bezpieczeństwa na lotnisku. Postępowanie prowadzone jest w formie dialogu konkurencyjnego. Spośród sześciu firm, które zgłosiły swój udział w dialogu, w maju dokonano wstępnego wyboru czterech, które uczestniczyć będą w kolejnym etapie postępowania. Ostateczne wyłonienie wykonawcy opracowania dokumentacji technicznej spodziewane jest w połowie lipca bieżącego roku.

Maj to również okres zakończenia prac związanych z uporządkowaniem terenu po wycince drzew na lotnisku. Odebraliśmy też dokumentację wykonawczą terminala GA od Firmy ATI tj. projektanta tego obiektu. To kolejny etap na drodze do ogłoszenia przetargu na budowę terminala.

Po miesiącu intensywnej pracy możemy powiedzieć, że inwestycja na razie przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.