Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Premier chce lotniska

03/N2008 30 N
Foto: Agnieszka Wrona 
Donald Tusk, premier RP podczas dyskusji po expose przyznał, że jest zwolennikiem budowy lotnisk cywilnych na bazie wojskowych. Na zdjęciu podczas jednego z spotkań z dziennikarzami w Gdańsku
Foto: Agnieszka Wrona Donald Tusk, premier RP podczas dyskusji po expose przyznał, że jest zwolennikiem budowy lotnisk cywilnych na bazie wojskowych. Na zdjęciu podczas jednego z spotkań z dziennikarzami w Gdańsku

Nie brakuje w województwie Pomorskim polityków oraz ważnych urzędników, którzy uważają, że budowa drugiego lotniska w Trójmieście to pomyłka. Czym się kierują, wypowiadając takie poglądy? Może strachem przed konkurencją? Na szczęście jest w Polsce człowiek, mocno związany z naszym regionem, który dostrzega potrzebę budowy lotnisk cywilnych na bazie lotnisk wojskowych. Popiera takie inicjatywy, czego dał wyraz podczas jednego z najważniejszych wystąpień.

Donald Tusk, premier RP, podczas dyskusji poselskiej po swoim expose 24 listopada 2007 roku powiedział: „Chcemy w porozumieniu z Siłami Zbrojnymi przyspieszyć proces przekazywania przynajmniej niektórych lotnisk do dyspozycji lotnictwa cywilnego (...) Nasza koalicja jest przekonana - świadczy o tym rozwój lotnictwa cywilnego w Europie, także tego małego - że lokalne lotniska to także przyszłość ułatwiająca Polakom komunikację krajową i zagraniczną."

I całe szczęście, że Donald Tusk tak myśli. Jest też nadzieja, że za głosem premiera RP pójdą także inni politycy koalicji, a lotnisko w Gdyni-Kosakowie powstanie dla dobra całego regionu. Takiej szansy nie można stracić i Donald Tusk zdaje się mieć tego świadomość.

Autor: Dawid Majakowski