Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Rajd Morski na lotnisku Gdynia Oksywie

08/N2011 08 N
Rajd Morski na lotnisku Gdynia Oksywie

Piękna słoneczna pogoda powitała w miniony piątek na lotnisku Gdynia Oksywie uczestników Rajdu Morskiego, organizowanego przez Aeroklub Warszawski, na trasie z Warszawy przez Grudziądz, Elbląg, Pruszcz Gdański do Gdyni a następnie do Darłowa i Kołobrzegu na lotnisko Bagicz.

Przed godziną 17 nad lotniskiem pojawiła się zwarta grupa łącznie 14 samolotów, w skład których weszły takie jednostki jak: Cessna 150, 152, 172, AT-3  oraz Aviat Husky.

Po efektowym lądowaniu i ustawieniu się w jednym szyku na płycie lotniska, pilotów w towarzystwie oficera prasowego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oficjalnie przywitali przedstawiciele spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo, która jako przyszły zarządzający lotniskiem aktywnie włączyła się w organizację przyjęcia uczestników Rajdu.

Postój samolotów zaplanowano na płycie przekazanej już Spółce w ramach realizacji inwestycji budowy lotniska cywilnego Gdynia Oksywie. Przyjęcie uczestników Rajdu było jednocześnie możliwe dzięki uprzejmości dowództwa 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Po ustawieniu maszyn i ich odpowiednim zabezpieczeniu uczestnicy upamiętnili wizytę wspólnym zdjęciem, po czym prosto z lotniska udali się na pobliską plażę Babie Doły, skąd drogą morską dotarli do Jastarni na planowany tam nocleg. 4 załogi uczestniczące w Rajdzie zdecydowały się natomiast na kontynuację lotu z Gdyni do Jastarni.

W sobotę w godzinach przedpołudniowych nasi goście powrócili na lotnisko, skąd samolotami udali się w dalszą podróż do Darłowa.

Materiał zdjęciowy z wydarzenia dostępny jest poniżej oraz w zakładce galeria. Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego filmu z operacji lądowania, autorstwa firmy Aviateam.pl.

Spółka Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo w imieniu swoim oraz uczestników Rajdu dziękuje dowódcy 43. Bazy Lotnictwa Morskiego za umożliwienie przyjęcia samolotów na lotnisku Gdynia Oksywie.