Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Wizyta wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza

03/N2008 10 N
<p>Foto: Agnieszka Wrona  Konferencja z wiceministrem infrastruktury, Tadeuszem Jarmuziewiczem w Gdyni Babich Dołach</p>

Foto: Agnieszka Wrona Konferencja z wiceministrem infrastruktury, Tadeuszem Jarmuziewiczem w Gdyni Babich Dołach

7 marca lotnisko w Gdyni Babich Dołach odwiedził wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz. Wkrótce po przyjeździe zapoznał się ze stanem technicznym lotniska na Oksywiu, pytał min. o planowane koszty budowy portu, parametry pasów startowych oraz odległości od morza.

Nie ukrywał optymizmu. - Gdynia ma absolutnie wyjątkowe warunki, by tu powstalo pierwsze w kraju lotnisko umożliwiające lądowanie cywilnym samolotom zarówno na lądzie , jak i na wodzie- powiedział na spotkaniu dziennikarzom. Minister docenił zalety położenia lotniska blisko centrum miasta, portu oraz węzła kolejowego.

Z entuzjazmem wyraził się o możliwości budowy lądowiska dla popularnych w świecie hydroplanów. Minister opuszczał Gdynię w dobrym nastroju, na odchodze powiedział dziennikarzom, że jeszcze w tym roku powinny być wprowadzone w ustawach stosowne zmiany, dzięki czemu prace przy budowie portu ruszą pełna parą.