Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Wrzesień na lotnisku

10/N2011 12 N
Wrzesień na lotnisku

Wrzesień to miesiąc, w którym kontynuowane były prace związane z prowadzoną inwestycją uruchomienia lotniska cywilnego na części działającego wojskowego lotniska Gdynia Oksywie - mówi Janusz Stateczny – Prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo.

Zakończyła się realizacja przedsięwzięcia wyburzania 6 schronohangarów w miejscu którym planowana jest budowa terminala GA. Kontynuowane były prace związane z przebudową sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej, prowadzone z uwagi na konieczność zmiany lokalizacji stacji transformatorowej. Rozpoczęto również prace nad opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przedsięwzięcia pn.: „wykonanie ogrodzenia cywilnej części lotniska Gdynia Oksywie wraz z bramami wjazdowymi”.
Spółka ogłosiła ponadto przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie świetlnych pomocy nawigacyjnych. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, dostarczenie, zbudowanie i uruchomienie systemu oświetlenia nawigacyjnego dla drogi startowej DS 13/31 i drogi kołowania DK G, znaków pionowych oraz instalacji elektroenergetycznej. Kolejne planowane przedsięwzięcia związane z przewidywanym na przyszły rok uruchomieniem lotniska to realizacja prac projektowych związanych z przebudową nawierzchni płaszczyzny postojowej samolotów oraz opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie budowy drogi wraz z rondami i parkingami oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i zagospodarowania zieleni – postępowania przetargowe w toku.