Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Lotnisko z mega muzyką

03/N2008 31 N
Foto: Archiwum artysty 
Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie M.I.A
Foto: Archiwum artysty Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie M.I.A

Przygotowania do powstania lotniska cywilnego w Gdyni - Kosakowie trwają. Podobnie jak do jednej z najlepszych imprez muzycznych na świecie. Już za cztery miesiące, w lipcu, po raz kolejny na terenie lotniska w Babich Dołach odbędzie się Open'er Festival.

Organizatorzy, jak zwykle, się postarali i zaprosili wielkie gwiazdy. Na tegoroczną edycję szykują także kilka nowości. Jedna z nich to scena - World Stage. Na niej zaprezentują się artyści łączący tradycję z nowoczesnością, eksperymentujący z brzmieniem, odwołujący się jednocześnie do źródeł muzyki. - Bardzo zależało nam na tym, aby premiera nowej sceny była wyjątkowa - mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, organizator imprezy. - I udało się! Pierwsi artyści World Stage to nowa nadzieja muzyki, której ostatni album wybrany został przez "Rolling Stone" najlepszą płytą roku 2007 - M.I.A., a także najpopularniejszy w Polsce artysta reggae - Gentleman. A to dopiero początek.

Tegoroczną edycję odwiedzą także mistrzowie gatunku trip - hop, brytyjski zespół Massive Attack. Pojawią się także niesamowici przedstawiciele muzyki elektronicznej - The Chemical Brothers. - Ci artyści, na których obecności bardzo nam zależało jako pierwsi potwierdzili swój udział w festiwalu - mówi Mikołaj Ziółkowski.

Punk rocka silnie będzie reprezentować zaś legenda tego gatunku - zespół Sex Pistols. - Jeśli nie na Open'er-ze to gdzie? Jeśli nie teraz to kiedy? - mówi Mikołaj Ziółkowski. - W trzydzieści lat po wydaniu rewolucyjnej płyty "Never Mind The Bollocks" po raz pierwszy w Polsce, na specjalnym koncercie na scenie namiotowej Open'er Festival wystąpi ikona muzyki rockowej.
Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4 - 6 lipca. Szczegóły na www.opener.pl.

Autor: Dawid Majakowski