Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Open'er Festival zostanie na Babich Dołach

03/N2008 31 N
Foto: Janusz Stateczny 
Lotnisko w Babich Dołach od trzech lat gości Open'er Festival. Na zdjęciu jedna ze scen
Foto: Janusz Stateczny Lotnisko w Babich Dołach od trzech lat gości Open'er Festival. Na zdjęciu jedna ze scen

W ciągu czterech lat powstanie na Babich Dołach cywilne lotnisko Gdynia - Kosakowo. Na terenie, na którym do 2012 roku ma powstać, od kilku lat odbywa się jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez na świecie - Open'er Festival. Wśród miłośników dobrych dźwięków zawrzało. - Co się stanie z festiwalem? - pytają.

Mikołaja Ziółkowskiego z agencji Alter Art., organizatora imprezy, zapytaliśmy czy nie boi się, że za kilka lat gdy z pasów lotniska startować będą samoloty cywilne, a nie tylko wojskowe, będzie musiał szukać innego terenu pod festiwal. - Nie boję się - odpowiedział zdecydowanie. - Uczestniczymy w procesie powstawania lotniska i prezydent Wojciech Szczurek zapewnił nas, że impreza będzie mogła się odbywać bez problemu. Czujemy się bezpieczni. Miasto, mieszkańcy i my mamy świadomość, że to niezwykle ważne wydarzenie muzyczne dla regionu. Jestem przekonany, że formuła, która już powstaje umożliwi funkcjonowanie festiwalu i lotniska nie tylko wojskowego, ale także cywilnego jednocześnie.

Co roku organizatorzy ściągają na imprezę największe gwiazdy muzyczne z całego świata. Tradycją już jest, że podczas jednego dnia Open'er Festivalu bawi się kilkadziesiąt tysięcy fanów. Wśród nich prezydent Wojciech Szczurek. - To wspaniała impreza i w tym roku na pewno także się na nią wybiorę, podobnie jak za rok, dwa, a nawet za sześć lat, jak już będzie Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo - mówi. - Zapewniam, że powstaje odrębne opracowanie, które zapewni istnienie Open'er Festivalu podczas działalności lotniska. Impreza zostanie u nas na wieczność!

Przypomnijmy, że w tym roku zagrają na pewno: The Chemical Brothers, Massive Attack, M.I.A., Cocorosie, Gentleman oraz Beirut. Hitem jest także potwierdzenie przybycia przez legendarny zespół Sex Pistols - ikonę muzyki rockowej. Koncerty festiwalowe odbywać się będą w dniach 4 - 6 lipca 2008. Bilety w cenach: karnet bez pola namiotowego - 269 zł, karnet z polem namiotowym - 289 zł, bilety jednodniowe - 140 zł; do kupienia na www.ticketpro.pl.

Autor: Dawid Majakowski