Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Przetarg na plan generalny lotniska (Master Plan) ogłoszony

09/N2009 03 N
<p>Wizualizacja portu lotniczego Gdynia - Kosakowo, wersja koncepcyjna i wariantowa</p>

Wizualizacja portu lotniczego Gdynia - Kosakowo, wersja koncepcyjna i wariantowa

Kolejny krok do przodu. Tak można jednym zdaniem określić wydarzenie z 2 września 2009 roku. Spółka Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo ogłosiła przetarg na wykonanie planu generalnego lotniska wraz z aktualizacją.

- To niezbędny element harmonogramu przygotowań do EURO 2012 - mówi Janusz Stateczny, prezes Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. - Nasze lotnisko jest jednym z obiektów wspierających organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Aby zdążyć na czas pewne działania musimy prowadzić równolegle z oczekiwaniem na pismo z Ministerstwa Obrony Narodowej, które określi warunki przejęcia części lotniska od wojska.
Jednym z dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwolenia na budowę lotniska jest decyzja z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Aby ją otrzymać niezbędny jest raport dotyczący wpływu oddziaływania przedsięwzięcia (planowanych zadań inwestycyjnych) na środowisko. Raport ten jest elementem planu generalnego lotniska. Stąd ogłoszenie przetargu na początku września. A wszystko, aby zdążyć na EURO 2012.