Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Nowe zimowe połączenia

12/N2011 21 N
Nowe zimowe połączenia

Pierwsi pasażerowie z Gdańska skorzystali już z pilotażowej usługi firmy Eurolot i dostali się do zimowych miast na Podhalu w komfortowy, choć nietypowy sposób.

Od ostatniego poniedziałku firma Eurolot uruchomiła usługę transferu pomiędzy portem lotniczym Kraków - Balice a Zakopanem i innymi miejscowościami na Podhalu m.in. Rabką, Nowym Targiem, Bukowiną Tatrzańską). Przewóz pasażerów odbywa się w systemie „od drzwi do drzwi”, co oznacza, że zamówiony pojazd zabiera turystów z parkingu przed terminalem krajowym portu lotniczego Kraków - Balice i dowozi pod wskazany adres, podobnie w drodze do portu lotniczego.

- Przejazd jest realizowany busem marki Mercedes, przystosowanym do przewozu tylko ośmiu Pasażerów. Wszyscy Podróżni mają zapewniony wygodny przejazd a fotele rozkładają się do pozycji niemal leżącej. Samochód jest wyposażony w klimatyzację, gniazda z napięciem 230V oraz bezprzewodową sieć Wi-Fi . Duży bagażnik pozwala na zabranie bagaży, zmieszczą się także narty, wózki dziecięce i rowery – wyliczają organizatorzy.

Transfery które Eurolot utworzył wraz z przewoźnikiem Via Vistula skoordynowane są z rejsami na trasie Gdańsk - Kraków i Kraków - Gdańsk. Cena przejazdu wynosi 69 PLN od osoby (w relacjach do miejscowości w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i suskim), 49 PLN (w relacjach do miejscowości w powiecie myślenickim). Przewóz bagażu jest bezpłatny. W przypadku przejazdu grupowego cena biletu jest obniżana dla 2 i 3 osób o 10 procent, dla 4-8 osób o 20 proc. Dla najmłodszych pasażerów w busie zamontowane mogą też zostać foteliki.
Z Trójmiasta od niespełna 3 tygodni można też latać bezpośrednio do Popradu, w każdy czwartek i niedzielę. Fani zimowych sportów mogą liczyć na promocyjną cenę przewozu nart lub snowboardu, która wynosi 25 złotych, zamiast – 100 zł obowiązujących w regularnym cenniku.

Autor: Tymon Kasprzewicz