Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Gdynia zadziwia iluminacją

12/N2011 23 N
<p>fot. www.gdynia.pl</p>

fot. www.gdynia.pl

Gdynia ma szansę nie tylko na tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski, ale także na zwycięstwo w plebiscycie miast na najlepszą iluminację „Świeć się”. Jak na razie zajmuje bowiem pierwsze miejsce na Pomorzu

W dniach, w których większość miejscowości zyskuje blasku dzięki świątecznym iluminacjom ulic, a w ich centrach stają przepiękne choinki, Grupa ENERGA zaprasza do trzeciej edycji konkursu „Świeć się”. Spośród ponad 100 miast w dwuetapowym plebiscycie internauci na podstawie zdjęć wybierają liderów wojewódzkich, a następnie zwycięzcę ogólnopolskiego. Najpiękniejsze miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny.

W pierwszej edycji konkursu „Świeć Się” wygrał Rzeszów, w drugiej Szczecin. W całej zabawie uczestniczyło już ponad 260 tysięcy osób, w tym kilka tysięcy internautów wzięło udział w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcia przystrojonych na święta ogrodów, domów i choinek.
- Zachęcamy wszystkich nie tylko do głosowania na najpiękniejsze ich zdaniem miasto tegorocznych Świąt, ale także do dzielenia się pozytywną świąteczną energią. Dlatego zapraszamy do pokazania innym zdjęć ze swoimi świątecznie przystrojonymi światłem i innymi ozdobami choinkami, domami i ogrodami – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – W tym celu już po raz trzeci uruchomiliśmy platformę internetową, na której każdy, kto chce włączyć się do zabawy w plebiscycie i konkursie ENERGI, może zamieszczać swoje zdjęcia, głosować na najładniejsze iluminacje miejskie i wygrywać atrakcyjne nagrody – dodaje.

Ocena kandydatów odbywa się będzie na podstawie zdjęć świątecznych iluminacji miejskich – przystrojonych ulic, placów i choinek ponad 100 miast. Gdynia jak na razie jest pierwsza w województwie pomorskim (tuż za nią znajduje się Słupsk i Gdańsk) oraz 13 w Polsce.
W trwającej do 2 stycznia 2012 r. pierwszej części zabawy internauci zadecydują, które 16 miast przejdzie do finału. Później na finalistów głosować będzie można w drugim etapie plebiscytu od 4 do 15 stycznia 2012 r. 

Głosy można oddawać na stronie: www.swiecsie.pl

Autor: Olga Muchowska