Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Gdyński Park nagrodzony

12/N2011 08 N
Gdyński Park nagrodzony

Rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizowana przez Gdyńskie Centrum Innowacji została uznana za „Najlepszy Projekt Infrastrukturalny 2011” w konkursie Innowator, którego organizatorem jest Central European Quality Institute.

Nagrody Innowator najlepszym projektom i spółkom samorządowym oraz najlepiej zarządzanym jednostkom samorządowym przyznaje Akademia Samorządu, złożona z laureatów poprzednich edycji konkursu. Członkowie Akademii podczas dokonywania wyboru kierowali się innowacyjnością, kreatywnością, przedsiębiorczością, efektywnością i użytecznością. 


Park Naukowo – Technologiczny to najlepsze miejsce dla poszukiwań nowych rozwiązań technologicznych i rozwoju firm, które mogą realizować w nim swoje pomysły oparte o wysoko zaawansowane technologie, głównie w dziedzinach biotechnologii i ochrony środowiska, informatyki, elektroniki i telekomunikacji czy wzornictwa przemysłowego. To także najlepsze miejsce do rozwoju i współpracy. Ideą PPNT jest bowiem skoncentrowanie na niewielkiej powierzchni wielu czynników związanych z rozwojem firm, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, transfer i wdrażanie technologii.

Obecnie trwa rozbudowa PPNT, czyli tzw. gdyńskiej Doliny Krzemowej, która rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Do końca przyszłego roku tuż obok obecnej siedziby Parku powstaną dwa nowoczesne budynki o łącznej powierzchni 60 tys. metrów kwadratowych. Przedsięwzięcie jest warte ponad 200 mln złotych, z czego większość udało się pozyskać z funduszy Unii Europejskiej.


„Najlepszy Projekt Infrastrukturalny” dla Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego to jednak nie jedyne wyróżnienie w konkursie przyznane jednostce z Pomorza. Tytuł „Najlepszego Projektu Sportowo – Turystycznego 2011” otrzymał gdański stadion PGE Arena Gdańsk zrealizowany przez Biuro Inwestycji Euro Gdańsk.

Laureaci Konkursu otrzymują licencję na posługiwanie się Godłem Promocyjnym oraz pakiet świadczeń promocyjnych.

Autor: Olga Muchowska