Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Czas festynów i świętowania

08/N2011 19 N
Czas festynów i świętowania

Dni Gminy Kosakowo, które odbyły się w Rewie koło Szpyrku przyciągnęły tłumy. Teraz czas na festyn w Mechelinkach i XI edycję Marszu Śledzia.

Takich tłumów w Rewie jeszcze nie było – mówią organizatorzy święta Kosakowa. Wszyscy, którzy przybyli na imprezę, wysłuchali solistów Młodzieżowego Chóru Gminy Kosakowo, bawili się podczas V Kosakowskiej Nocy Kabaretowej z kabaretami: Afera oraz Kałasznikof i tańczyli przy utworach DJ-a Rico.
Drugiego dnia dla najmłodszych przygotowany został spektakl Złota Rybka w wykonaniu Teatru Art-Re. Wystąpiła także Candy Girl i zespół Volver. Nie zabrakło gier, zabaw oraz konkursów z nagrodami. Trzeci dzień, stał się natomiast wielkim świętem kultury kaszubskiej. XV edycja festynu, zorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Dębogórze rozpoczęła się tradycyjnym przemarszem ul. Morską i Szpyrk, któremu rytm nadawała orkiestra dęta. Później przyszedł czas na odprawienie mszy św. w język kaszubskim. Po tradycyjnych uroczystościach przed gośćmi wystąpił zespół Leszcze, a na koniec,  nad stoiskami promującym i kulturę regionu, pojawiły się dziesiątki fajerwerków. Był to szczególny moment dla mieszkańców gminy, a także dla Portu Lotniczego Gdynia – Kosakowo, który był jednym ze sponsorów święta.

Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Wójt Gminy Kosakowo, Sołectwo Mechelinek oraz Sołectwo Mostów już jutro, w sobotę 20 sierpnia, zapraszają wszystkich na Festyn Rodzinny na Zakończenie Lata. Od godz. 17:00 do 19:00 przy Scenie Plenerowej w Mechelinkach trwać będą gry, zabawy, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wieczorem rozpoczną się występy artystyczne, a od godz. 20.00 do 2.00 odbywać się będzie wielka taneczna impreza.

Tego samego dnia miał odbyć się Marsz Śledzia, który jednak ze względu na zapowiadane kiepskie warunki pogodowe, został przełożony na niedzielę - 21 sierpnia. Jak zawsze, uczestnicy przejdą pieszo przez Zatokę, startując o godz. 9.00 w Kuźnicy i kończąc w Rewie na Szpyrku ok. godz. 15.30.