Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Gdańsk zaprasza modelarzy

11/N2011 19 N
Gdańsk zaprasza modelarzy

Najciekawsze modele samolotów już za tydzień pojawią się w Gdańsku na IV Otwartym Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim o Memoriał Tadeusza Rackiego.

Jak sama nazwa wskazuje, konkurs jest otwarty i nie ma wielu ograniczeń. Pojawią się więc na nim zarówno modele z plastiku jak i kartonu, a ich autorzy będą konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych, indywidualnie oraz w grupach. Ci, którzy nawet w tych ramach nie się zmieszczą pokażą swoje samoloty na wystawie pozakonkursowej.

Jak podkreślają organizatorzy  z Klubu Modelarskiego „Delfin”, głównym celem dwudniowego konkursu jest rozbudzenie zainteresowania nauką, techniką i historią, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców Pomorza, zachęcenie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu oraz oczywiście - wymiana doświadczeń między modelarzami.

Modele zostaną podzielone na grupy tematyczne, m.in. samoloty jedno- i wielosilnikowe, o napędzie śmigłowym, odrzutowce czy wiatrakowce. Na tym jednak lista eksponatów się nie kończy, bo pojawia się także statki i okręty silnikowe i żaglowe oraz  samochody, pojazdy szynowe i motocykle.

Pojawi się także kategoria specjalna – o Puchar Świętego Mikołaja, w której tematyka prac jest dowolna, ale wymagane są akcenty okolicznościowe np. indywidualne oznaczenie samolotu.

Wszyscy chętni mogą jeszcze zawalczyć o memoriał. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie maksymalnie trzech modeli, wysłanie zgłoszenia  oraz dostarczenie prac w przyszłą sobotę  do Gimnazjum Nr 33 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2, przy ul. Wodnika 57 w Gdańsku – Osowej.

Modele oceni komisja konkursowa na podstawie własnego doświadczenia modelarskiego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na własny wkład pracy modelarza. W klasyfikacji konkursowej będzie uwzględniony w każdej klasie tylko jeden, najwyżej oceniony model jednego uczestnika.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy okolicznościowe, natomiast wykonawcom najlepszych modeli w poszczególnych kategoriach przyznane zostaną medale. Pamiątkowy puchar „Memoriał Tadeusza Rackiego” otrzyma modelarz, którego praca uznana zostanie za najlepiej wykonany model konkursu.


Szczegóły na: http://www.modelarniaosowa.com

Autor: Olga Muchowska