Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Wybierz język

Wählen Sie Sprache

Select Language

Sélectionnez la langue

Selecciona Idioma

Выбор языка

Nie będzie referendum w sprawie lotniska

01/N2009 07 N
Agnieszka Wrona 
Wójt gminy Kosakowo Jerzy Włudzik uważa, że cywilne lotnisko to szansa na rozwój dla gminy
Agnieszka Wrona Wójt gminy Kosakowo Jerzy Włudzik uważa, że cywilne lotnisko to szansa na rozwój dla gminy

Nie będzie referendum w sprawie budowy lotniska cywilnego w Gdyni Kosakowie. Taką decyzję podjęli radni Kosakowa podczas nadzwyczajnej sesji. Okazało się, że część podpisów pod wnioskiem jest nieprawidłowa np. 50 osób nie mieszka na terenie gminy.

Do przeprowadzenia referendum w sprawie budowy lotniska cywilnego w Gdyni-Kosakowie potrzebnych było 10 procent podpisów mieszkańców gminy Kosakowo. Inicjatorzy zebrali ich ok. 740, co spełniało stosowny wymóg. Okazało się, że 50 osób, które się podpisały się pod wnioskiem nie mieszkają na terenie gminy. To jednak nie koniec. Aż 163 osób dane są niekompletne. Radni gminy Kosakowo na nadzwyczajnej radzie (7.01 2009) podjęli decyzję, że referendum nie będzie, gdyż wniosek złożony u wójta gminy Kosakowo Jerzego Włudzika jest nieważny. Teraz samorządowcy zastanawiają się, czy dodatkowo nie złożyć zawiadomienia w prokuraturze o popełnieniu przestępstwa.
- Niektóre z nich zostały wzięte z kapelusza - mówi Adam Miklaszewicz, przewodniczący Rady Gminy Kosakowo. - Prawdopodobnie niektóre osoby nawet nie wiedzą, że podpisały się pod wnioskiem. A są także tacy, którzy wpisali się tylko dlatego, żeby im dano spokój.